WhatsApp
Tene Göre Orjinal Tester Parfüm
Tene Göre Orjinal Tester Parfüm

Parfüm kokuları her kişide farklı durmaktadır. Bu kişilerin ten ve cilt yapısı farklılıklarına dayanmaktadır. Bu nedenle bir kişide beğenerek almak istediğiniz orijinal tester parfüm sizde iyi durmayabilir. Orijinal tester parfüm seçerken ten durumunuzu göz önüne alarak seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Tene göre orijinal tester parfüm alımlarında kriterlere dikkat ederek doğru parfüm bulabilirsiniz.

Ten Uyumuna Göre Tester Parfüm Seçimi

Ten renkleri sarışın-beyaz tenli, buğday tenli, esmer tenli gibi farklı ten gruplarına ayrılmaktadır. Genel olarak bakıldığında ten rengi gibi cilt yapısı da ten rengine uyumlu olarak farklı özellikler sunar. Bu nedenle tene göre orijinal tester parfüm seçimleri hem size daha kalıcı bir parfüm kokusu sağlayacak hem de cildiniz ile birebir uyumlu olacaktır. Ten uyumlarına göre;

Buğday tenli kadınlar ya da erkekler için yoğun kokuların tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Cilt yapısı genel olarak değişiklik gösterse de karma bir yapı söz konusudur. Bu nedenle kuvvetli ve zengin esansların karışımının yer aldığı şipre tercih edilmelidir. Şipre, kalıcı yapısının yanı sıra temel parfüm notaları lavanta, adaçayı, misk, sakız, paçuli ve meşe yosunu notalarıdır.

Sarışın-beyaz tenli kadınlar ya da erkekler için asit oranı düşük olan orijinal tester parfüm seçimi yapılmalıdır. Bu ten rengine sahip olan kadınlar ya da erkeklerin çoğunluğu kuru bir cilt yapısına sahiptir. Cilt yapısının bozulmaması için asit oranı düşük olan çiçeksi kokular daha uygun olacaktır. Aynı zamanda bu ten renginde çiçeksi kokular hoş bir koku yayarken, kalıcılığı da üst düzey olacaktır.

Esmer tenli kadınlar ya da erkekler tene göre orijinal tester parfüm seçimi yaparken egzotik ya da oryantal kokuları tercih etmelilerdir. Esmer ten de cilt yapısı genel olarak yağlı cilt olması nedeniyle koku kalıcılığı daha fazla olacaktır. Egzotik ya da oryantal kokuların temel notaları ise misk, vanilya, amber ve diğer değerli ağaçlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda yağlı cilt yapısına sahip olan tenler de baharatlı kokular ve ağaçsı kokuların kullanımı daha yoğun bir kalıcılık göstermektedir