WhatsApp
Parfüm Kullanımına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Parfüm Kullanımına İlişkin Bilinmesi Gerekenler

     Kişisel temizlik ve bakım ihtiyaçları arasında yer alan kokular, insan karakterini yansıtan bir ayna görevindedir. Parfümler, güzel kokularıyla kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan  insanlar için özel bir ihtiyaç haline geldi.

     Parfüm seçimi yaparken, kokunun içeriğinin bilinmesi gerekir. Ve üst ve alt noktalarda bırakacağı etki parfümün etkisi ve kalıcılığını yansıtır. Parfümlerin içeriğinde yer alan esans bazlı kokular, kişinin ten rengine göre değişiklik gösterir. İnsanların ten rengi ve ten sıcaklığı parfümün kalıcılığını etkileyen temel noktalar arasında yer almaktadır. 

    Parfüm Seçimi Yaparken Ten Rengine Uygun Olmasına Dikkat Edilmesi Gerekir

    Tester parfüm Yüzlerce Ürün Çeşidiyle Müşterilerine Eşssiz Bir Deneyim Sunmaktadır. Aynı parfüm içeriği her insanda farklı etki yaratacağı için, parfüm seçimi yaparken parfüm içeriğinin ten ile uyumlu olması gerekir.

     Açık tenli ve sarışın insanlar için, genellikle vanilya kokusu ağırlıklı olarak; hanımeli, yasemin, vanilya çiçeği, portakal çiçeği, nar çiçeği, incir yaprağı, bergamot, nane ve buna benzer kokular ön plana çıkmaktadır. Misk ve amber kokuları ile çiçeksi kokular birleştiğinde kalıcılık oranı yükselmektedir.

     Tester parfüm seçeneklerinde, açık tenli kadınların ciltleri daha kuru olduğu için çiçek ve meyve kokularının tercih edilmesi kokunun kalıcılığını arttırmaktadır.

     Tester parfüm seçeneklerinde erkekler genellkle meyve kokuları yer almaktadır. Meyve kokuları genellikle yaz aylarında en çok tercih edilen kokular arasında yer almaktadır. Yaz aylarında tercih edilen meyve kokuları arasında; limon, portakal, çilek, nane, ve mandalina yer almaktadır.

     Parfüm kalıcılığını arttıran baharatlı kokular genellikle esmer tenli kişiler tarafından kullanılır, . Sandal ağacı ve sedir ağacı kokusu baharatlı ve aromatik parfümlerde sıklıkla tercih edilen kokular arasında yer almaktadır.